AVRASYA KAMP

KATILIMCI SÖZLEŞMESİ

1) İş bu sözleşmede bir tarafta Bursa Akademi Gençlik ve Spor Kulübü (Bu sözleşmede kısaca Akademi diye anılacaktır) diğer tarafta katılımcı arasında yapılmıştır. Bu sözleşme, rezervasyonu yapan imza sahibi ile birlikte kayıt formunda adı geçen tüm katılımcıları, kayıt tarihinden itibaren kampın bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir.
 
2) Aktiviteler, geziler, konaklama, transferler ve verilen diğer hizmetler kamp programıyla bir bütündür. Kullanılmayan herhangi bir hizmet nedeniyle para iadesi talep edilmez.
 
3) Bursa Akademi Gençlik ve Spor Kulübü’ nün bu organizasyonu normal bir turdan farklılık gösterir. 2015 yılı için ilan edilen programlar web sayfasında (www.avrasyakamp.com) belirtilmiştir. Farklı yaş gruplarına göre farklı kamplar düzenlenmekte ve bu kamplarda da katılımcılar farklı aktiviteler yapabilmektedir. Ayrıca bu organizasyon özel katılım koşulları ve kurallar ihtiva etmektedir. Tüm bu detaylar organizasyonun resmi sitesinde (www.avrasyakamp.com) yer almaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurken, tüm detayları bu web sitesinde incelemiş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Ayrıca sörf eğitimlerine katılan katılımcılar kamp haricinde kurslarımıza devam ederek kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak kulübümüzü temsil edebilirler.  
 
4) Kamp katılımcılarından, kurallara uymayanlar hakkında, kamp yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle kampa katılma hakkını kaybeden veya kamptan ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez.
 
5) Katılımcı kampın başlamasına 1 hafta kalaya kadar; kontenjan olması durumunda kamp programını ve dönemini değiştirebilir ve kampa katılım hakkını katılım koşullarına uyan bir başkasına devredebilir. (Bu değişikliklerin e-mail aracılığıyla yapılması ve telefon ile bu konuda bilgi verilmesi zorunludur.) Ancak kaydı kesinleşen katılımcıya ücret iadesi yapılmaz.  Aynı zamanda kamp programını ve yerini sonradan değiştiren katılımcı sonraki kamp ve program şartlarını, etkinliklerini kabul etmiş olur ve önceki programda olup da sonra değiştirdiği kamp programında olmayan etkinlik ve şartları talep edemez. 
 
6) Katılımcı kampın başlamasına 1 hafta kalaya kadar; e-mail aracılığıyla ( telefon ile mail bilgisinin teyit edilmesi gerekir) kampa katılamayacağını bildirirse, kamp hakkını 2016 yılına devredebilir. (Yapılan değişikliklerde ve devirlerde baz alınacak fiyatlar, o an geçerli olan fiyatlardır)

6.a- Aynı program ve aynı periyot içinde yapılacak değişiklerde ücret farkı alınmaz. Yüksek fiyatlı bir periyoda veya programa geçilmek istenildiğinde, değişiklik işleminin yapıldığı tarihteki fiyat farkı yansıtılır. Daha düşük fiyatlı bir periyoda veya programa geçilmek istendiğinde ise iade yapılmaz.

6.b- Ertesi yıla ertelemelerde ve dönem değişikliklerinde satın alınan kamp hakkı baz alınmaktadır. Ödenen miktar devretmez, kamp hakkı devreder. Katılımcı bir önceki yıldan devreden kamp hakkını aynı program içinde, aynı periyotta, aynı oda tipinde fark ödemeden kullanabilir. Ancak daha yüksek fiyatlı bir periyotta/programda bu hakkı kullanmak isterse, o anda kendi devreden kamp hakkı ile katılmak istediği kampın arasındaki ücret farkını öder. Eğer daha düşük fiyatlı bir periyotta/programda bu hakkı kullanmak isterse fark ödemez, ancak kendisine de iade yapılmaz. Oda tipi değişikliklerinde de durum aynıdır.
 
7) Organizasyonu gerçekleştiren kurumun, gerekli gördüğü durumlarda bildirim yapmaksızın kamp programında ve diğer tüm servislerde ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Katılımcı bu şartı bilerek iş bu sözleşme şartını kabul etmektedir.
 
8) Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.
 
9) Bu organizasyona ancak organizasyonun resmi sitesinden(www.avrasyakamp.com) kaydolunabilir ve kayıt esnasında katılımcılara bir katılımcı numarası verilir. Katılımcı kayıt olurken bu elektronik sözleşmeyi okur ve ancak kabul ettiğinde kaydolabilir. Akademi sözleşme maddelerinde bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. Sözleşme değişikliklerinde katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Katılımcı sözleşmesinde yapılacak değişiklikler ve güncellemeler, öncesinde kayıt olmuş ve henüz hizmet almamış katılımcıları da bağlamaktadır. Katılımcı bu şartı bilerek iş bu sözleşme şartını kabul etmektedir. 
 9.a) 2015 yılı için çeşitli ülkeler ve Türkiye’deki çeşitli illerde temsilcilikler oluşturulmuştur. Temsilcilikler organizasyonun sitesinde (www.avrasyakamp.com) ilan edilmiştir. Kayıt işlemleri bu temsilcilikler üzerinden de yapılabilir. Ancak katılımcı sitedeki formu doldurmak zorundadır.
10) Kamp programında ücrete dahil olan tüm hizmetler ayrıntılı olarak belirtilmiş olup, bunların dışındaki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. 
 
11) Kamp bölgelerine ulaşım ücrete dahil değildir.(Özel durumlar hariç) Akademi, kamp programını tamamen gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde, aktivitelerde doğa şartlarına göre uyulması gereken şartlarda değişiklik yapabilir.
 
12) Katılımcılar kayıt esnasında verdiği adres ve telefonların doğru olduğunu ve değişiklikler yazılı olarak bildirilmedikçe geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.
 
13) 2015 programlarında yer alan "Dalaman R3 Rafting" aktivitesi son derece zorlu ve riskli bir parkur olduğu için, çeşitli yasal ve teknik kısıtlamalara sahiptir. Yüksek su seviyesi nedeniyle 2015 sezonu için  bu aktivite 3 Haziran 2015 tarihinden itibaren yapılması planlanmakla birlikte, bu tarih su seviyesine bağlı olarak daha da ileriye atılabilir. Ayrıca yine su seviyesine bağlı olarak 5 Ekim itibariyle de sonlanması planlanmakla birlikte bu tarih de daha erkene alınabilir. Dalaman R3 Rafting aktivitesinin yapılamaması durumunda katılımcılar, bu aktivitenin muadili olarak belirlenen yine Dalaman çayında kolay parkurdaki Kayaking aktivitesine yönlendirilecektir. Ayrıca tüm sezon boyunca kampın ilk günü, katılımcıların kilo, kondisyon ve sağlık durumları birebir değerlendirilecek, uygun olmayanlar yine Dalaman çayında kolay parkurdaki  Kayaking aktivitesine yönlendirileceklerdir. Katılımcı bu şartı bilerek bu programa kaydolmuştur. Katılımcının herhangi bir nedenle bu aktiviteyi yapamaması veya fiziksel olarak uygun olmadığı için bu aktiviteye alınmaması, kendisine iptal ve tazminat hakkı doğurmayacağı gibi, muadil aktiviteye yönlendirildiğinden eksik hizmet almış da sayılmaz. 
14) Bazı kamp programlarında kamp süresince ve aktivitelerde çekilen standart fotoğraflar ve videolar da kamp paketine dahildir. Bu programların hangileri olduğu ve hangi aktivitelerin fotoğraflarının dahil olduğu web sitemizde (www.avrasyakamp.com) yer almaktadır. Bu fotoğrafların çekilmesi ve katılımcılara temini ile ilgili; 
     14.a- Aktivitelerde olası teknik problemlerden dolayı fotoğraf ve video çekimi yapılamaması, o aktivitenin eksik olarak yapıldığı anlamı taşımaz ve katılımcıya herhangi tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Akademi organizasyonu bu gibi durumların yaşanmaması için tüm tedbirleri alacak ve aksaklıkları minimumda tutacaktır. 
     14.b- Fotoğrafçımızın çektiği fotoğraflar ile kamp paketine dahil olduğu ilan edilen aktivitelerdeki (windsurf, rafting, dalış v.b.) çekilen standart fotoğraflar ve videoları almak isteyen tüm katılımcılarımıza DVD olarak verilecek tüm video ve fotoğraflar için 20 TL hizmet bedeli alınacaktır. 2015 sezonunda katılımcıların kendi usb belleklerine aktarım yapılmayacaktır. (Standart dışında cihazlarla çekilen özel görüntüler kamp paketine dahil değildir) 
15) Tek kişi katılımlarda uygulanacak prosedür aşağıdaki gibidir. Kayıt esnasında; tek kişi olarak konaklamak isteyenler %30 single farkı öder. 
16) Katılımcının hizmetin kusurlu olduğundan bahisle kampı terk etmesi halinde, kampı terk ettiğini kamp yetkililerine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcı kampı terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış kabul edilir. Ayrıca katılımcının verilen hizmetten şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması, şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır ve katılımcı iyi niyetli sayılmaz.  Katılımcı kamp programına katılırken, aldığı programın bir doğa kampı, alternatif tatil etkinliği olduğunu bilerek iş bu kamp programına katılmaktadır. Bu nedenle katılımcılar kamp tatilinden kamp yerinin, mevsimin, doğal şartların özelliklerine göre bir tatil ve konfor beklediklerini kabul etmiş sayılmaktadırlar.  
 
17) Kampa katılan katılımcılar imzalamamış olsalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitemiz (www.avrasyakamp.com)  ve ilanlar ile öğrenmiş, kampa bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.
 
18) Bu sözleşme 18 maddeden oluşmaktadır. İhtilaf halinde  uygulanacak hukuk ve şartlar KÜTAHYA ÇİZELGESİ SÖZLEŞME kuralları kapsamında uygulanacaktır. İhtilaf veya şikayet halinde Yetkili mercii olan  Bursa Asliye Hukuk Mahkemesi görevli ve yetkilidir. Ihtilafin çözümünde TURSAB Çizelgesi kullanılacaktır. Bursa Akademi Gençlik ve Spor Kulübü’nün konuyla ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. İş bu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir. Bununla ilgili her türlü başvurunun kamp döneminin bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir.
 
 
YUKARIDAKİ HÜKÜMLER, KAMP VOUCHER'I İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE GAYRİ KABULÜ RÜCU OLARAK EDİLMİŞTİR. 
KAMP VOUCHER'I BASILI OLARAK VEYA ELEKTRONİK ORTAMDA DÜZENLENEBİLİR.
Son Sirkü 26.02.2015